Україна була визнана Республікою Узбекистан як незалежна держава 4 січня 1992 року.
Дипломатичні відносини між Україною та Республікою Узбекистан встановлені 25 серпня 1992 р. шляхом підписання відповідного Протоколу під час візиту Президента Узбекистану І.Карімова в Україну.
Посольство України в Республіці Узбекистан функціонує з 1993 р. З квітня 1995 р. у Києві діє Посольство Узбекистану в Україні.
Політичний діалог
За роки незалежності відбулося:
Відбулося 4 візити Міністра закордонних справ України в Узбекистан. Останній візит Міністра закордонних справ України, Діючого Голови ОБСЄ Л.О.Кожари в Республіку Узбекистан 10-13 жовтня 2013 року, у ході якого досягнуто домовленості активізувати підготовку до здійснення низки візитів на найвищому та високому рівнях. Проведені переговори підтвердили взаємне прагнення сторін до збереження та зміцнення позитивних тенденцій у торговельно-економічному співробітництві між Україною та Республікою Узбекистан. Вищим керівництвом Узбекистану позитивно оцінено наміри України підписати Угоду про асоціації з ЄС.
З часу встановлення дипломатичних відносин відбулося 2 візити Міністра закордонних справ Узбекистану в Україну. Останній у 2010 р. для участі в церемонії інавгурації Президента України.
Протокол про створення Спільної українсько-узбецької комісії зі всебічного співробітництва підписаний 28.03.1997 року.
Комісія, метою якої було підвищення рівня активізації співробітництва у сфері торгівельно-економічних відносин, провела 7 засідань (останнє у 2007 р. у Києві). Співголови – Прем'єр-міністр України та Прем'єр-міністр Республіки Узбекистан.
У Верховній Раді України з 2008 року була створена депутатська група з міжпарламентських зв'язків з Республікою Узбекистан. В Олій Мажлісі Республіки Узбекистан, склад якого переобраний 21 грудня 2014 р., депутатська група дружби ще не сформована. Парламентами двох країни поділяється думка про те, що розвитку українсько-узбецької співпраці значною мірою сприяла б активізація зв'язків між Верховною Радою України і Олій Мажлісом Республіки Узбекистан, обмін досвідом парламентської діяльності, зокрема, у напрямі розвитку договірно-правової бази двосторонніх відносин.
Договірно-правова база складається з 149 укладених договірно-правових документів, з них 57 – міждержавні та міжурядові, 28 – міжвідомчі; документи, що не набули чинності – 4; припинили дію – 28; не мають статусу міжнародних договорів - 32. В консульській сфері укладено 5 двосторонніх договорів.
Ключові документи:
Наразі сторонами опрацьовується низка проектів двосторонніх документів переважно економічного характеру.