• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
Особливості державних закупівель в Республіці Узбекистан
Опубліковано 03 лютого 2023 року о 15:35

У Республіці Узбекистан процедуру державних закупівель регулює Закон «Про державні закупівлі» № ЗРУ-472 від 09.04.2018 р. (далі - Закон) посилання на сайті - https://www.lex.uz/docs/3648311.

З метою уникнення корупції та забезпечення прозорості державних закупівель в Республіці Узбекистан створено електронну платформу – «Спеціальний державний портал державних закупівель» - http://xarid.uz/ .

Відповідно до згаданого Закону визначено 5 видів закупівельних процедур - електронний магазин, аукціон на пониження стартової ціни, конкурс, тендер і закупівля у єдиного постачальника.

Електронний магазин - майданчик на інформаційному порталі для закупівель товарів http://xarid.uz/, робіт і послуг, до яких не пред'являються особливі вимоги. Цей вид закупівлі автоматизований і відбувається без участі людського фактору.

Аукціон на зниження стартової ціни відбувається автоматизовано і тільки в електронній формі. При цьому способі закупівлі переможцем стає учасник, який запропонував найменшу ціну. В аукціоні беруть участь тільки товари.

Конкурс проводиться, коли для виконання закупівлі, крім ціни, мають значення і якісні, і кількісні характеристики товару або послуги. Переможцем в даному виді закупівель стає учасник, який запропонував найкращі умови.

Тендер проводиться в два етапи - на першому етапі закупівельна комісія оцінює технічні характеристики кожної пропозиції, а на другому - ціни. Виконавцем держзакупівлі стає учасник, який запропонував найкращі умови.

Закупівля в одного постачальника здійснюється у випадках, коли постачальник є суб'єктом природної монополії, надає унікальні товари або визначений нормативними актами.


Разом з тим, великі державні господарчі товариства і підприємства РУз наразі для оголошення аукціонів, конкурсів та тендерів, використовують ще й власні сайти. Наразі ведеться робота із забезпечення узагальнення публікації згаданої інформації на єдиному державному порталі.

Довідково: до переліку таких організацій входять:

1. ГП "Навоийский ГМК"

2. АО "Алмалыкский ГМК"

3. АО "Узбекнефтегаз"

4. АО "Национальные электрические сети Узбекистана"

5. АО "Региональные электрические сети"

6. АО "Тепловые электрические станции"

7. АО "Узбекгидроэнерго"

8. АО "Узкимёсаноат"

9. АО "Узбекистон темир йуллари"

10. АО "Узбекуголь"

11. АО "Uzbekistan Airways"

12. АО "Uzbekistan Airports"

13. АК "Узбектелеком"

14. АО "Узавтосаноат"

15. АО "Узпахтасаноат"

16. АО "Узтрансгаз"

17. АО "Узбекгеофизика"

18. АК "Dori-Darmon"

19. АО "Узметкомбинат"

20. АО "Узвторцветмет"

21. ГПО "Давлат белгиси" (Ташкентская печатная фабрика, Ташкентская бумажная фабрика и Ташкентский монетный двор)

22. ГП "Геолтехснаб" Государственного комитета Республики Узбекистан по геологии и минеральным ресурсам".


Варто зазначити, що відповідно до ст.17 Закону, учасниками закупочних процедур можуть бути резиденти і нерезиденти Республіки Узбекистан, що беруть участь в закупівельній процедурі претенденти на виконання державних закупівель в порядку, встановленому законодавством.

Але, на практиці, повноцінний доступ до порталу мають лише власники електронного цифрового підпису, який наразі видається податковими органами. Таким чином, електронно-цифровий підпис може отримати лише іноземна компанія, яка вже має зареєстроване представництво в Республіці Узбекистан. 

У випадку виникнення питань щодо юридичної складової можна звертатися до відповідальних співробітників порталу - http://xarid.uz/home/contact.

В Узбекистані також створено Узбецьку республіканську товарно-сировинну біржу – etender.uzex.uz. Інформація про державні закупівлі публікується і на платформі https://www.tenderweek.com/.

Також існує електронний портал - https://goszakupka.uz/, на якому розміщується детальна інформація про механізми державних закупівель в РУз та нормативно-правова база з цього питання, що створена компанією «АКТІОН».

Будь-яка іноземна компанія може звернутися за консультацією експертів у сферах державних закупівель за ел.адресою: [email protected] або ж для отримання консультації зателефонувати на гарячу лінію компанії +(998)78150-40-83, +(998)78150-00-09 (з 8.00 до 19.00 за Ташкентським часом).


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux