• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Русский
Часті запитання (укр/рус)
Опубліковано 20 грудня 2021 року о 06:20

Правила в’їзду на територію Автономної Республіки Крим 

«Іноземці та особи без громадянства в’їжджають на територію Автономної Республіки Крим та м.Севастополь України відповідно до законодавства та міжнародних договорів України.

Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», в редакції від 09.05.2014, зокрема, визначено порядок в’їзду осіб на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї.

Відповідно до статті 10 Закону громадяни України мають право на вільний та безперешкодний в’їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї через контрольні пункти в’їзду-виїзду за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Водночас, в’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї допускаються лише за спеціальним дозволом через контрольні пункти в’їзду-виїзду.

Таким чином, іноземцям з держав з візовим порядком в’їзду за отриманням візових документів слід звертатися до дипломатичних представництв або консульських установ України за кордоном.

Іноземці з держав з безвізовим порядком в’їзду можуть перебувати на території Автономної Республіки Крим та м.Севастополь України виключно  за умови перетинання державного кордону в діючих пунктах пропуску через державний кордон України з проставленням відповідних відміток в паспортних документах або імміграційних картках.

Разом з тим, Законом внесено зміни до деяких нормативно-правових актів в частині відповідальності осіб за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, а саме:

1. Кримінальний кодекс України доповнено статтею 332-1

- порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією транспортних засобів. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією транспортних засобів. Згадані вище дії, вчинені організованою групою караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

2. Кодекс України про адміністративні правопорушення, зокрема, доповнено статтею 204-1 такого змісту:

- порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї тягне за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

3. Статтю 13 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» доповнено абзацом такого змісту:

в'їзд в Україну іноземцю або особі без громадянства не дозволяється:

- якщо така особа намагається здійснити в’їзд через контрольні пункти в’їзду - виїзду на тимчасово окуповану територію без спеціального дозволу або така особа під час попереднього перебування на території України здійснила виїзд із неї через контрольний пункт в’їзду – виїзду;

доповнено статтею 14-1 такого змісту:

-  іноземцям та особам без громадянства, які прибули до контрольних пунктів в’їзду - виїзду з тимчасово окупованої території без відповідного дозволу, не дозволяється подальший проїзд та в найкоротший строк вони повертаються на тимчасово окуповану територію, з якої вони прибули, або в державу, яка видала паспортний документ.

У разі неможливості негайного повернення іноземця або особи без громадянства вони перебувають у пункті контролю в’їзду - виїзду до їх повернення.

Таким іноземцям та особам без громадянства у паспортному документі проставляється відмітка про заборону в’їзду в Україну на термін, зазначений у рішенні, прийнятому відповідно до частини третьої статті 13 цього Закону";

статтю 20 доповнено частиною четвертою такого змісту:

-  забороняється здійснення транзитного проїзду іноземців та осіб без громадянства через тимчасово окуповану територію.

Передбачений цим Законом правовий режим діятиме до повного відновлення конституційного ладу України на тимчасово окупованій території».

Кабінет Міністрів України постановою № 367 від 4 червня 2015 року затвердив Порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї (далі - Порядок), які оприлюднено на сайті Уряду.

Ключові моменти Порядку:

В’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюється через контрольні пункти:

іноземців та осіб без громадянства — за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом ДМС;

громадян України — за умови пред’явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 Закону України «Про громадянство України» або статтею 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», а громадян України, що не досягли 16-річного віку, — з дотриманням вимог, передбачених для таких осіб Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57.

Спеціальний дозвіл оформлюють територіальні органи Державної міграційної служби за місцем перебування іноземця чи особи без громадянства.

Для отримання спецдозволу іноземець або особа без громадянства подає: заяву; паспортний документ; документ, що підтверджує перебування в Україні на законних підставах; копію сторінки документа з особистими даними з перекладом на українську мову; документи, що підтверджують мету в’їзду на окуповану територію; документ, що підтверджує достатність фінансового забезпечення для перебування в Україні; три фото 3,5х4,5.

За порушення порядку в’їзду на окуповану територію та виїзду з неї особи притягуються до відповідальності.

 Чи потрібно заздалегідь призначати зустріч (співбесіду) з консулом?

Не потрібно, консульський прийом Посольства України в  Республіці Узбекистан здійснюється без запису згідно з графіком роботи

 

Яким чином сплачується консульський збір?

Консульський збір сплачується у відділенні Національного банку Узбекистану, яке розташовано поруч з  Посольством, на підставі отриманих у консульському відділі квитанцій. Консульські дії виконуються після пред’явлення квитанцій.

 

Довідка про належність до громадянства України для дитини

Для отримання довідки подаються: паспорт громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків, свідоцтво про народження дитини

 

Реєстрація дитини, яка народилася в Узбекиcтані, громадянином України

У разі народження в Узбекистані дитини, хоча б один із батьків якої є громадянином України, консульський відділ Посольства України в Узбекистані оформлює реєстрацію набуття дитиною громадянства України за народженням

Для отримання довідки подаються: нотаріально засвідчений переклад на українську мову свідоцтва про народження дитини, паспорт громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків.

 

Що потрібно для виїзду за кордон з дітьми?

Відповідно до законодавства, виїзд за кордон дітей – громадян України, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків здійснюється:

1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

- якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску; при цьому іноземні документи мають бути легалізовані та містить засвідчений переклад українською мовою;

- якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;

3) у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

- свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

 

Як можна втратити/вийти з громадянства України?

Законом України «Про громадянство» визначено підстави припинення громадянства України (зокрема, внаслідок виходу, втрати та за підставами, передбаченими міжнародними договорами України). Такої форми як «відмова» від громадянства України законодавством не передбачено. Подача декларації в уповноважені органи іноземної держави про відмову від українського громадянства не є підставою для позбавлення Вас громадянства України або для виходу з громадянства України.

Законом передбачено, що подати клопотання про вихід з громадянства України має право громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України оформив виїзд на постійне проживання за кордоном (має про це штамп (печатку) в закордонному паспорті та перебуває на постійному консульському обліку в дипломатичній чи консульській установі України за кордоном.

Вихід з громадянства України згідно зі ст. 18 Закону оформлюється у випадку, якщо особою набуто громадянство іншої держави або отримано документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що він/вона набуде її громадянство, якщо вийде з громадянства України.

 

Щодо реєстрації фізичних осіб у

 Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків

З інформацією про порядок реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків можна ознайомитись за цим посиланням: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z2211-13

 

У яких випадках можна залишити собі старий паспорт громадянина України для виїзду за кордон після оформлення у консульському відділі нового?

За заявою власника старий анульований паспорт може не вилучатись, якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз, із зобов'язанням здати його після використання.

 

Чи можна мати на руках два паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в'їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.

 

Чи можна засвідчити підпис на заяві або оформити довіреність

 у Посольстві, надіславши документи поштою?

Ні, усі нотаріальні дії виконуються під час особистого звернення заявника до консульського відділу Посольства з наданням документів, що підтверджують його особу та громадянство.

 

Чи можна оформити проїзний документ дитини у консульському відділі Посольства?

Проїзний документ дитини видається лише органами Державної міграційної служби в Україні. У разі потреби самостійного виїзду дитини за кордон дитині необхідно  мати паспорт громадянина України для виїзду за кордон,який можна оформити в Посольстві

 

Як можна оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон через Посольство у зв’язку зі втратою попереднього?

У разі втрати паспорта Вам необхідно невідкладно звернутися до Відділу в’їзду, виїзду та громадянства МВС Республіки Узбекистан за місцем Вашої реєстрації або за місцем втрати документу із відповідною заявою. На підставі отриманої довідки, а також документів, визначених Порядком оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон, Вам може бути оформлено новий паспорт або свідоцтво на повернення в Україну через Посольство.

 

Як виїхати в Україну,  якщо паспорт втрачено?.

 Необхідно звернутися особисто до консульського відділу для того, щоб оформити тимчасовий проїзний документ – посвідчення особи на повернення в Україну.

 Для цього Ви маєте надати Ваш закордонний паспорт та копію 1­ї сторінки, дві фотокартки та заповнену заяву­анкету, а також сплатити консульський збір за оформлення документа.

 

Щодо укладення шлюбу на території Республіки Узбекистан

Для реєстрації шлюбу на території Республіки Узбекистан місцевому РАЦС необхідно надати довідку про відсутність перешкод для укладення шлюбу громадянином України, оформлену Посольством України в РУз.

Для оформлення згаданої довідки необхідно особисто звернутися до консульського відділу Посольства у прийомні години. При собі мати паспорт громадянина України для виїзду за кордон для складення заяви про сімейний стан, підпис на якій засвідчується нотаріально. Така заява може бути оформлена нотаріусом в Україні. Переклад її  можна здійснити в Узбекистані.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux