• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
Рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо можливості переведення громадян Узбекистану до інших ВНЗ України
Опубліковано 07 серпня 2014 року о 13:21

На підставі звернень громадян Узбекистану, які є студентами навчальних закладів України, розташованих у Донецькій та Луганській областях або інших регіонах, щодо забезпечення можливості продовження їх навчання у навчальних закладах України або їх переведення, Міністерство освіти інформує про таке.

З урахування обставин соціально-політичної ситуації у зазначених регіонах, які не дозволяють у повному обсязі забезпечити нормативно визначене документальне оформлення переведення студентів у навчальні заклади інших регіонів України, Міністерством освіти і науки запроваджена спрощена процедура прийому таких студентів для продовження навчання за відповідними напрямами (спеціальностями).

У разі бажання студента продовжити навчання у навчальному закладі (із збереженням спеціальності), розташованому в іншому регіоні України, переведення здійснюється на підставі його письмової заяви, до якої в обов’язковому порядку додається залікова книжка та/або академічна довідка. У разі відсутності можливості отримати згоду навчального закладу, з якого переводиться студент, навчальний заклад в іншому регіоні зараховує його без такої згоди.

У разі відсутності у студента залікової книжки (академічної довідки), до заяви додаються копія документа, що посвідчує особу, та інформація про навчання (курс, рік навчання, спеціальність). У такому разі, для встановлення рівня знань, якими володіє іноземний студент з певного напряму (спеціальності), навчальний заклад визначає процедуру проведення тестування з необхідних програмних дисциплін.

У разі прийняття рішення про переведення іноземного студента, у якого відсутні необхідні документи, навчальний заклад інформує іноземного студента про необхідність подання таких документів протягом семестру та попереджає про його відрахування у разі їх ненадання.

Для студентів, які виїхали на канікули у зв’язку із скороченням весняно-літнього семестру і не склали письмові іспити, проведення таких іспитів може бути здійснено навчальним закладом, у якому студент продовжуватиме навчання.

У разі встановлення академічної різниці, навчальний заклад після зарахування студента-іноземця на навчання, визначає період її ліквідації протягом першого семестру.

При здійсненні реєстрації іноземних студентів, які навчались у вищих навчальних закладах, розташованих у Донецькій та Луганській областях, , навчальний заклад, до якого переводиться студент, з метою продовження терміну дії посвідки на тимчасове проживання направляє лист лист-клопотання до територіальних органів Державної міграційної служби, зазначивши, що іноземець прибув на нове місце з метою продовження навчання.

Враховуючи складну соціально-політичну ситуацію у Донецькій та Луганській областях, Міністерство рекомендувало навчальним закладам, розташованих у цих областях, тимчасово призупинити видачу запрошень іноземних абітурієнтам на навчання у 2014/2015 навчальному році.

При виникненні інших проблемних питань у іноземних громадян, які мають намір перевестися до інших ВНЗ України, Міністерство рекомендує звертатися до ректорату ВНЗ, які у свою чергу мають направити звернення до Міністерства освіти і науки України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux