Захист суверенітету і відновлення територіальної цілісності, в рамках міжнародно-визнаних кордонів України політико-дипломатичними, економічними та юридичними засобами залишається одним з ключових пріоритетів діяльності всіх органів державної влади України.
В контексті неоднозначного підходу до тлумачення процесів мирного врегулювання на Донбасі серед представників міжнародної спільноти, Посольство України в Республіці Узбекистан підкреслює, що захист суверенітету і відновлення територіальної цілісності, в рамках міжнародно-визнаних кордонів України політико-дипломатичними, економічними та юридичними засобами залишається одним з ключових пріоритетів діяльності всіх органів державної влади України.
Перемога на Донбасі в розумінні України - це де-окупація і реінтеграція регіону шляхом стримування агресора військовими засобами, тиском на агресора міжнародними санкціями і планомірна інформаційно-роз'яснювальна робота з громадянами України на тимчасово окупованих територіях. Такий підхід підтримують і міжнародні партнери України.
У переговорному процесі щодо імплементації Мінських домовленостей Україна продовжує наполягати на першочерговому виконанні положень безпеки, перш за все всеосяжного і стійкого припинення вогню і відведення важких озброєнь.
Де-окупація Донбасу - це чітка вимога Мінських домовленостей і ми продовжуємо наполягати на їх виконанні Росією. Так, Мінські домовленості передбачають виведення всіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також найманців з території України під наглядом ОБСЄ, а також роззброєння усіх незаконних груп.
Необхідно відзначити, що єдиними іноземними військовими формуваннями на Донбасі є російські. Військова техніка та озброєння, наявні в розпорядженні незаконних формувань - російські. Україна докладає максимум зусиль, як всередині держави, так і на міжнародній арені, для забезпечення виведення усіх незаконних формувань.
Наступною вимогою Мінських домовленостей є також міжнародний контроль за 400 км неконтрольованої ділянки українсько-російського державного кордону. Цей пункт домовленостей необхідний для запобігання проникнення військової техніки та незаконних військових формувань на територію України.
Крім того, існує помилкова думка, що так звана «формула Штайнмайера» замінила собою Мінські домовленості, але це не так. «Формула Штайнмайера» є лише однією складовою Мінського процесу і стосується виключно питань самоврядування та місцевих виборів на окупованій території Донбасу.
Відповідно до цієї формули місцеві вибори будуть проводитися тільки після виконання компонента безпеки, в повній відповідності з українським законодавством і стандартами ОБСЄ. Саме тому, ніяких виборів в присутності російських окупаційних військ бути не може.
Позицією України на переговорах в нормандському форматі є необхідність забезпечення умов для проведення чесних виборів. У виборах обов'язково повинні брати участь всі українські партії і внутрішньо переміщені особи, при повній свободі українських ЗМІ.
Що ж стосується питання положень Закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», то це буде вирішувати виключно Верховна Рада України після 31 грудня, коли закінчиться дія чинного закону.
Крім того, Україна переконана в тому, що особи, причетні до вбивств, тортур і до збивання рейсу МН17, повинні відповісти за скоєні злочини, а не обиратися до місцевих рад або парламенту.