Посольство України в Республіці Узбекистан

Київ 23:52

Коментар МЗС щодо резолюції Європейського Парламенту від 13 березня 2014 року «Вторгнення Росії в Україну»

13 березня 2014, 20:40

МЗС України вітає резолюцію Європейського Парламенту «Вторгнення Росії в Україну», одностайно схвалену 13 березня у Страсбурзі.

Зміст резолюції, як і сама її назва, наочно свідчать про єдину позицію міжнародного співтовариства на підтримку України та її територіальної цілісності, а також рішучого засудження акту агресії з боку Російської Федерації.

Європейський Парламент чітко відкидає аргументи, якими російська сторона обґрунтовує свою агресію: російськомовному населенню в Криму ніщо й ніколи не загрожувало і не загрожуватиме. Як зазначено в резолюції, ці спекуляції є абсолютно «відірваними від реальності».

Об’єктивні та неупереджені оцінки резолюції дають чітку характеристику ситуації і ясно спростовують брехливу пропаганду.

Звертаємо окрему увагу на визнання Європейським Парламентом нелегітимності і незаконності так званого референдуму, запланованого в Криму на 16 березня ц.р.

Україна відкрита до конструктивного діалогу з російською стороною і прагне врегулювати ситуацію навколо Криму виключно політико-дипломатичним шляхом, якому немає альтернативи.