Посольство України в Республіці Узбекистан

, Київ 16:42

Звільнені з російського ув'язнення заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз повертаються в Україну

27 жовтня 2017, 09:59

Вони наголосили на важливості зв'язку між лідерами України Петра Порошенка та Туреччини Раджипа Ердоганом. 

"Якщо в України будуть такі союзники, то в Україні будуть хороші перспективи ... Я вже знаю, що наше звільнення дало особливий дух тим, що зараз репресований", - зазначив Чийгоз. 

Колишні політв'язні повідомили про плани в Україні. 

"У першу чергу ми чекаємо не дочекаємося, коли ми опинимося на своїй землі. Зберемося громадою. Будемо вести боротьбу, яку ми затіяли, деокупацію ... За цими формулюванням повинна бути чітка щоденна робота", - розповів Умеров. Чийгоз додав, що вони також планують зустрітися в лідерами кримських татар: "звірити годинники з ними і продовжувати боротьбу за Україну". Умеров ж не виключив зробити спробу повернутися до Криму. "Вся світова спільнота не повинна продовжувати бути стурбованим. Настав час звільнення всіх. Не можуть вони не бачити, що сотні дітей залишилися без батьків", - заявив Чийгоз. На їхню думку, на даний момент тільки шляхом санкцій і тиску можна змусити Москву продовжувати звільняти політв'язнів. Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що в даний момент в Російській Федерації утримують 38 політичних в'язнів українців. Нагадаємо, що літак з Умеровим і Чийгоз повинен був прибути до Києва 26 жовтня в 19.50. Однак прибуття заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза літаком до Києва перенесли на 27 жовтня. 

11 вересня так званий «верховний суд Криму» засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Чийгоза до 8 років ув'язнення в колонії. 27 вересня так званий «Сімферопольський районний суд» визнав Умерова винним в закликах до порушення територіальної цілісності Росії і засудив до двох років колонії-поселення. Також Умерову на два роки заборонили займатися громадською діяльністю. 25 жовтня голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров повідомив, що Умерова та Чийгоза видали Туреччині, і потім вони приїдуть в Україну. Чубаров також заявив, що в процесі звільнення Умерова та Чийгоза були задіяні президент України, лідери інших країн, Меджліс і адвокати.

Подробиці на УНІАН: https://www.unian.net/politics/2210471-chiygoz-i-umerov-pribyili-v-aeroport-ankaryi-na-reys-v-ukrainu.html

та тут: https://www.youtube.com/watch?v=CgLj_oGYZXY

 


Останні новини

О незаконных выборах на временно оккупированной части территории Украины – в Автономной Республике Крым и городе Севастополь | Вчора, 09:20

Обращение  Верховной Рады Украины к международному сообществу в связи с подготовкой незаконных выборов Президента Российской Федерации на временно оккупированной части территории Украины – в Автономной Республике Крым и городе Севастополь

До уваги громадян України, які здійснюють трудову діяльність за межами країни | 27 лютого, 13:50

Громадянам України, які здійснюють трудову діяльність за межами країни,  необхідно подавати до контролюючих органів за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

4 роки окупації | 21 лютого, 07:54

20 лютого 2014 року Росія розпочала свою збройну агресію проти України.

Подорожувати за кордон – краще з ДРУГОМ. | 01 лютого, 14:32

Міністерство закордонних справ України створило зручний і практичний сервіс добровільної реєстрації українських громадян під час подорожей за кордон – «ДРУГ».

УВАГА КОНКУРС!!!! | 15 січня, 14:45

У період з 16 січня до 20 лютого 2018 року проводиться VIII Міжнародний літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (далі - Конкурс) з числа українців, які проживають за межами України, в тому числі в Республіці Узбекистан.