Посольство України в Республіці Узбекистан

, Київ 17:27

Республіка Узбекистан

Рекомендації щодо правил поведінки

Громадянам України, які планують відвідати Узбекистан, необхідно в обов’язковому порядку дотримуватися законів та правил країни перебування. Особливу увагу слід приділити фольклорним предметам (обереги з маком), які ввозяться на територію Республіки Узбекистан і можуть бути забороненими для ввозу.

Термін реєстрації за місцем перебування не повинен перевищувати 3 календарних дні.

Варто  врахувати, що більшість населення країни є мусульманами та схиляється до ісламського віросповідання і хоча владні структури та громадяни толерантно ставляться до інших релігій, проте вкрай негативно реагують на спроби розповсюджувати інші, окрім ісламу, релігійні погляди.

Безпекова ситуація в Республіці Узбекистан

Безпекова ситуація в Узбекистані характеризується стабільністю внутрішньополітичної ситуації в країні. Криміногенна ситуація відрізняється низьким рівнем злочинів будь-якого характеру. В Узбекистані  сприятливий безпековий клімат для здійснення поїздок іноземців (з метою туризму, в приватних цілях тощо).

Умови працевлаштування

Громадяни, які прибули з метою працевлаштування, повинні отримати відповідний дозвіл в регіональних органах Міністерства праці.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність у суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт – www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Надання медичних, соціальних послуг

Надання невідкладної медичної допомоги іноземним громадянам здійснюється на безоплатній основі,  якщо вони пов’язані з швидкою медичною допомогою. Зокрема, у разі виникнення раптових гострих захворювань, які загрожують життю хворого та здоров’ю оточуючих, нещасних випадків, отруєннях, травмах тощо.  Щодо надання пакету соціальних послуг, то в Узбекистані він є стандартним і не передбачає надання окремих соціальних послуг іноземцям.

Митні питання

Громадянам України під час планування поїздок в Узбекистан слід врахувати наступне.

Громадяни України, які прибули в Узбекистан, повинні протягом трьох робочих днів зареєструватися в місцевих підрозділах паспортної служби та перебувати в країнах встановлений термін.  В разі порушення цих правил, особа може бути депортована.  Окрім того, передбачено штрафні санкції в розмірі до 1 тис. доларів США.

Відповідно до положень «Угоди про умови взаємних поїздок громадян» передбачаються безвізові поїздки громадян договірних сторін  на їх території.

Згідно з митними правилами, заповнивши митну декларацію, громадянин України може ввезти іноземну валюту без обмеження. Декларація зберігається та є підставою для вивозу ввезеної валюти. Вивезення валюти не повинно перевищувати суму, яка була ввезена. Під час митного контролю декларуються всі валютні та інші цінності незалежно від їх вартості.

Існують обмеження на ввезення алкогольних напоїв, тютюнових виробів, продуктів харчування. Обмін української валюти на місцеву не здійснюється. Водночас, в разі виникнення скрутного фінансового становища можна звернутися до «Western Union» чи інших відповідних фірм для отримання з боку фізичних та юридичних осіб конвертованої валюти, як правило,  доларів США. Можлива невідповідність банківського курсу обміну з внутрішнім ринковим курсом.

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)

З метою приведення у відповідність до міжнародних стандартів телефонних номерів екстрених і довідкових служб з 5 квітня 2012 року змінені номери екстрених служб.

Замість «01» потрібно набирати «101» і т.д.

Пожежна служба – 101

Міліція – 102

Швидка допомога 103

Служба газу 104

Служба порятунку «1050».

Нові вимоги щодо дійсності проїзних документів

26 червня 2013 року Радою ЄС були схвалені технічні зміни до Кодексу Шенгенських кордонів, які набрали чинності 19 липня ц.р., за виключенням окремих положень.

Зазначені зміни, серед іншого, доповнюють статтю 5 Кодексу положеннями, які передбачають нові вимоги щодо дійсності проїзних документів при в’їзді до країн ЄС громадян третіх держав, а саме: «проїзний документ повинен бути виданий не раніше, ніж протягом останніх 10 років».

Водночас, за інформацією відповідних органів держав-членів ЄС, отриманою від закордонних дипломатичних установ в цих державах, прикордонні служби більшості країн при виїзді за межі ЄС пропускатимуть громадян третіх держав, які користуються паспортними документами з продовженим терміном дії, проте попереджатимуть про неможливість повторного в’їзду за такими документами.

Разом з тим, відповідно до ст.4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється на період до десяти років з можливістю продовження на такий самий термін.

З огляду на викладене та з метою уникнення ускладнень для громадян України під час подорожей країнами ЄС, повідомляємо, у разі звернення громадян до із клопотанням щодо продовження терміну дії закордонних паспортів, варто врахувати згадані зміни до Кодексу Шенгенських кордонів та одночасно, за умови наявності підстав, рекомендуємо подавати відповідний пакет документів для оформлення нового паспорта.

 

spoiler-bodyp

p

Мапа